Lítáme v tom

od | Pro 14, 2019 | Blog, Ring volný

S příjezdem na letiště se nám většinou uleví. Uf! Stíhám a mám všechno! Napětí je fuč, teď už jen odbavit a projít bezpečnostní kontrolou. Na co si ještě dát bacha?

ZÍSKEJTE E-BOOK

od nás, z čajovny 🙂

"7 základních bodů jak se připravit na cesty"

ZDARMA

Tichá letiště

Jedno z letišť, které má charakter ‚silent‘ je v Eindhovenu. Co to znamená? Mluvit se tam smí, dost možná i zpívat 🙂 ‚Tiché‘ je proto, že neuslyšíš hlášení, že brána otevírá anebo zavírá, takže hni kostrou. Zpoždění letu nebo změnu brány taky neuslyšíš. Cedule si hlídej sám.

Na velikosti záleží

Jednoznačně – dvakrát měř. To, co platilo vloni, už může být pasé. Každá společnost to má, co do centimetrů, jinak. Na velikosti záleží! Jak velké příruční zavazadlo ti vezmou na palubu, najdeš v mailu spolu s letenkou. A jak to tedy mají? Mrkni sem. Každá aerolinka má svůj zákaznický servis. Jestli pořád váháš, zavolej jim.

Jednou ti šťáva dojde

Znáš to, při čekání v hale je nuda. Někdo se baví sledováním cvrkotu kolem, jiný šmejdí po nablýskaných krámcích s předraženým zbožím „djůty frýýýý“, dohání zameškanou korespondenci, sjíždí virály na „jůtůbu“, gamesí, čte si, píše blogy, nebo třeba upravuje fotky. A najednou dojde šťáva. Baterka hlásí 11%. Blbý. Hlavně když jediná verze palubního lístku je uložená právě v mobilu.

Žádná křeč. Žijeme přeci v Evropě (USA, Austrálii) že? Západní civilizaci že? Kde jsou zásuvky všude a někdy dokonce rovnou USB. Že?

Tak to je omyl. Plná powerbanka a USB kabel s rozdvojkou ti situaci usnadní. Zásuvky fakt nejsou všude. Kde zásuvky jsou, tam bude plno zoufalců se skomírajícími founy.

Pravidla, kontroly, odbavení

Bez kontrol to nejde, a každá země to má jinak. Tekutiny a gely do sáčku s uzávěrem ale platí pořád a všude. Noťasy a tablety do přepravky extra, to už znáš. Někde boty dolů, a někde namísto bezpečnostního rámu Sken box, ve kterém je namalované kam si při skenování stoupnout a jak dát ruce.

 

na velikosti záleží

Při check-inu řekni i té nejpřísněší slečně na přepážce, že máš navazující let. Většinou je to právě ona, která na bráně koordinuje nástup do letadla. Když se to pak povede, a většina cestujících má příruční zavazadlo, ti poslední, pak chtě nechtě, musí dát kufry do podpalubí, protože se nevejdou do schránek nad sedačkama. A to nemůžeš potřebovat!

Samoobslužné odbavení zavazadla je něco, s čím se můžeš na cestách taky potkat. Místo odbavení pracovníkem aerolinek si naťukáš na displeji všechno sám, přilepíš pásku na kufr a hotovo.

Nebezpečné věci do kufru ani jinam nepatří. Které to (zde pro easyjet) jsou?

Bistra, kavárny a tak

Odbaveno, všechno jde jak po másle a je čas i na kafe. Kavárny jsou na každých dvaceti metrech, ale ty ceny…Za kafe a vodu nemusíš platit majlant. Porozhlídni se po minimarketu v nižších patrech letiště nebo v bistrech a kioscích na vzdálenějších koncích letištní haly. Rozdíl v ceně jsou i desítky korun. Tohle neplatí jen na pražském letišti.

 

Příprava na cestu nemusí být nervydrásající drama, když víš jak na to. Jak se dobře připravit na cesty?  Sestavili jsme pro vás e-book, ve kterém najdete 7 základních bodů přípravy. Můžete si ho ZDARMA stáhnout zde

A jestli se zrovna chystáte vyrazit ze dveří tak ŠŤASTNOU CESTU!

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?