Nejsladší ananasy rostou…

autor: | 15.11.2019

Nejsladší ananasy rostou…

Fakt nás zajímalo, jestli je to pravda. Jestli se ve městě, a navíc ve skleníku, dají vypěstovat ananasy tak sladké, že je nechcete přestat jíst.

Každý to má na cestách jinak, ale bez ochutnávky místních specialit, by to nebylo ono. Chce se mi napsat v “přímořském městě”, ale hned si uvědomím, že tenhle ostrov neleží u žádného moře, ale dost daleko v oceánu. Tady, na jednom z portugalských ostrovů, nás překvápko v podobě divného jídla nečekalo.

Ponta Delgada – Plantação de ananas 

Ananasové plantáže, přesněji řečeno pěstírny, jsou v centru města. Překvapivé, ale je to tak. Ta, kterou jsme si rozhodli prohlídnout je víc než sto let stará. V minulosti byla o dost větší, ale hlad po pozemcích zredukoval rozlohu i množství skleníků. 

Viděli jsme že za tím, aby si obyvatelé ostrova São Miguel, mohli na sladkém ovoci pochutnat celý rok, je hodně práce. Vlastně nejen oni. Ovoce se exportuje na všechny azorské ostrovy i do USA a Kanady. 

Podívejte se na videoreportáž, kterou jsme z místa udělali.

 

ZÍSKEJTE E-BOOK

od nás, z čajovny 🙂

"7 základních bodů jak se připravit na cesty"

ZDARMA

Díky vašenu příspěvku můžeme  i nadále vytvářet reportáže a přednášky 🙂 Děkujeme!

Pár praktických informací:

Parkování

Zaparkovat se dá před branou, a do areálu dojít pěšky. Autem se tam dá taky zajet. V případě, že chcete posádku auta vyložit, pohodlně se tam otočíte.

Doprava

Na ostrov letecky, z jiného ostrova i lodí. K samotné ananasové farmě dojedete městským autobusem nebo taxíkem. Kdo by chtěl, může se projít, z centra jsou to necelé dva kilometry. Farmu najdete na adrese: R. das Laranjeiras, 9500-317 Ponta Delgada.

Ubytování

Záleží na tom kdy se na ostrov São Miguel chystáte, a jaká máte očekávání. Sezóna na souostroví začíná v květnu a končí v září. V hlavním městě, Ponta Delgadě, je velké množství malých i velkých hotelů.

Pokud si ubytování rádi rezervujete předem, pak je tady osvědčený booking.com

Kam se podívat

Ostrov São Miguel není velký, ale úplným mrňousem se taky nazvat nedá. Okouzlila nás krása celého ostrova, vyhlídky, ze kterých můžete hledět na skaliska a oceán, majáky a hodně bujnou vegetaci. Masivně kvetoucí hortenzie vás v prvním okamžiku zbaví slov. V horkých termálních pramenech zapomenete na čas, a při pohledu do vulkánů si uvědomíte, co to muselo být za sílu, když ostrovy před miliony let vznikaly. Víc se dozvíte ve vulkanologickém muzeu.


Míst kam se podívat je hodně. Aby vám naše nejnovější články a reportáže neunikly, sledujte naše stránky. 

 

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?