Pojďte ven – Hallstatt

od | 29.07.2019

Hallstatt – půvabná vesnička v Rakousku,

která leží jihozápadně od Salzburgu na břehu stejnojmenného jezera. Tenhle malebný kout v pohoří Dachstein oplývá nejen krásou, ale i bohatou historií sahající hluboko před Krista.

Jak se to ví? Archeologové a historici tak soudí z vykopávek (a jejich datování), které jsou tak významné a neobvyklé, že po nich pojmenovali celou hned celou kulturu – Halštatská kultura. Přidejte k tomu například zachovalé středověké náměstí a hned musí být jasné, že tohle místo je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Stálých obyvatel tu žije málo. Tak do 1000. V období turistické sezóny se ale mění v přeplněné místo s více než 7000 turisty denně. Uf. ještě, že jsme tam byli před sezónou a po ránu…

 

Díky vašenu příspěvku můžeme  i nadále vytvářet reportáže a přednášky 🙂 Děkujeme!

ZÍSKEJTE E-BOOK

od nás, z čajovny 🙂

"7 základních bodů jak se připravit na cesty"

ZDARMA

Pár praktických informací:

Parkování

Na motorizované turisty jsou zde dobře připraveni a je tady hned několik placených parkovišť. Do 20 min jsou většinou zdarma a pak cena naskakuje. Např. 3 hodiny za 8,5 € (info ze začátku roku 2019). Všechny podrobnosti najdete (pokud umíte anglicky nebo německy) na webových stránkách Hallstattu – zde.

Dá se najít i parkování zdarma, ale počítejte s tím, že to bude na okraji a do centra se projdete 🙂 Je to například Parkplatz “Landbettler” ( L547, 4831 Obertraun), kde se dá i přespat na břehu jezera nebo Parkplatz Pass Gschütt Str. Obě místa snadno najdete na Googlu

Doprava

Vlakem. Na druhé straně jezera je vlaková zastávka a pravidelně k ní jezdí parníček 🙂

Ubytování

Ubytování v Hallstattu není problém. Tedy záleží na tom kdy se do něj chystáte a jaké máte očekávání.

Můžete přespat na parkovišti třeba “Landbetter” nebo v kempu “Klausner-Höll” přímo ve vesnici.

Pokud dáváte přednost penzionu nebo hotelu pak je tady osvědčený booking.com:

Booking.com

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?