Pojďte ven – Liběchov

od | Kvě 24, 2019 | Pojďte ven, Zůstali jsme doma

Hopsa hejsa – tentokrát do Liběchova.

Bylo fakt dost škaredě jenže sedět doma na zadku se nám nechtělo, tak jsme vyrazili do Liběchova. Městečka tak na půl cesty mezi Mělníkem a Štětím.

Je to už dost dlouho (v roce 2002 a potom ještě v roce 2013) co se tímhle místem prohnala povodeň a zanechala za sebou spoušť. Ostatně jako všude, kam velká voda přišla. Tady zatopila nádherný zámeček, ve kterém do té doby byla expozice Náprstkova muzea spolu s nádherným zámeckým parkem a konírnou a my jsme se podívali, jak to tam vypadá dnes :

 

Dobrovolné vstupné - příspěvek na provoz

Díky vašenu příspěvku můžeme  i nadále vytvářet reportáže a přednášky 🙂 Děkujeme!

ZÍSKEJTE E-BOOK

„7 základních bodů jak se připravit na cesty“

ZDARMA

Pár praktických informací:

Parkování

Svého čtyřtaktního divočáka můžete zaparkovat u brány zámku za restaurací beseda. V době naší návštěvy zde bylo parkování ZDARMA. A všude je odtud blízko.

Doprava

Vlakem. Kousek za městečkem je vlaková zastávka. A protože se jedná o město, staví zde i rychlíky (2019).

Autobusem. Zastavuje jich zde celá plejáda z Ládví, Mělníka nebo Štětí.

 Jídlo

Najedli jsme se se v restauraci Beseda. Klasické jídlo na jídelníčku se pohybovalo v rozmezí 90 – 100 Kč.  My jsme ale byli mlsní a zlákala nás místní specialita – losos v hořčičné omáčce s vařeným bramborem za 130 Kč. No, nepochutnali jsme si a to vás inspirovalo k udělování čajových lístlů a to hned v 3 kategoriích:

  • Prostředí: Lokál docela čistý včetně záchodů. Prostředí  na které moc nenadchlo.  Udělujeme 1 lístek z 5.
  • Obsluha: Děvče, když tě práce v hospodě obtěžuje, tak to prostě nedělej! Slečna byla jako lepidlo, zapomínala na objednávky a vše dlouho trvalo. Udělujeme 2 lístky z 5.
  • Kvalita jídla: Brambory staré a nechutné. Obalený losos ze zmrazeného polotovaru… No sníst se to dalo, ale fakt jsme si nepochutnali. Udělujeme 1 lístek z 5.

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?