Čaj ze svahů sopky

autor: | Bře 21, 2020 | Blog, Evropa

Chtěla jsem napsat článek o čaji. Vlastně pořád chci. Takový seriózní článek o čaji z jednoho místa v Evropě, do kterého byste to nejspíš neřekli. 

ZÍSKEJTE E-BOOK

od nás, z čajovny 🙂

"7 základních bodů jak se připravit na cesty"

ZDARMA

Hrnek dobrého čaje patří k příjemnostem, které si ráda dopřeju. Moje láska k čaji mě ale na svahy sopky nepřivedla. To způsobila ta láska cestovatelská. Ale nedá mi to, a začnu víc zeširoka.

V oblasti Makaronézie, i vzdušnou čarou pěkný kus cesty od portugalského pobřeží, leží souostroví nesoucí jméno Azorské ostrovy. Ostrovy, které patří Portugalsku, jsou tedy stále součástí Evropy. Díky Golfskému proudu a klimatu uprostřed Atlantiku, tu nejsou velké teplotní výkyvy. V létě teplota dosahuje příjemných 23 stupňů, a ani v zimě tu není moc chladno. V průměru kolem 16 °C. Teplota vody se taky příliš nemění, pohybuje se mezi 17 a 24 stupni.

Ostrovy leží nad třemi tektonickými deskami (euroasijskou, severoamerickou a tou africkou). Díky sopečné činnosti postupně vzniklo všech devět ostrovů. Jen na jednom z nich se ale pěstuje čaj. Čajové plantáže jsou hned na dvou místech, která nejsou od sebe příliš daleko. Necelé čtyři kilometry.

Tím ostrovem je São Miguel. Když se podíváte na ostrov shora, výrazně viditelné jsou tři velké kaldery, jícny sopek. Protože ostrovy vznikaly před 20 až 50 milióny let, už vypadají jinak, než jako vyhaslá sopka. Příroda se tu opravdu vyřádila. Pozůstatky sopečné činnosti udělaly z půdy plodný základ pro rostliny, takže všechno tu roste a pučí jako splašené. Stále zelené pastviny, kilometrové pásy obřích keřů hortenzií s květy velkými jak hlava. A také čaj.
Tomu se tu daří nadmíru dobře. Přeje mu nejen plodná půda, ale i počasí. Vítr mu nevadí a vzdušná vlhkost a teplo mu prospívá. Čajové plantáže jsou jediné v Evropě, a čaj z nich je zároveň v bio kvalitě. Obě ‚továrny na čaj‘ jsou zároveň nejníže položené na světě, jen okolo 150 metrů nad hladinou moře.

Chá Gorreana

Továrna Chá Gorreana vznikla téměř před sto padesáti lety. Čaj se tu začal pěstovat z jediného dovezeného keříku, a postup pěstování se místní učili od přizvaných čínských pěstitelů. Produkují se tu dva druhy čaje, černý a zelený, a při prohlídce továrny, můžete oba čaje ochutnat. Čaj se ručně třídí a balí. Vidět tu můžete ženy, které pečlivě kontrolují, aby do sáčku s čajovými lístky nepřišlo to, co do něj nepatří. Zajímavostí je, že se dochovala tradice, kdy jedna z žen ostatním k práci předčítá.

Od areálu si po značených stezkách projdete mezi keříky až k vodopádu nebo jiným okruhem celou plantáží.  A ještě jedna zajímavost je tam. Vlastní elektrárna s rezervoárem na vodu, který až do dneška plní svojí funkci. Přímo v areálu je čajovna, kde si můžete s tímhle lahodným pitím posedět nebo si hned koupit pár balení sebou. Je vynikající.

Camellia sinensis
Čaj rostoucí na svahu bývalého kráteru v Porto Formoso

Porto Formoso

Pěstírna čaje Porto Formoso má o trochu delší historii. Čaj z keříků Camellia sinensis se tu pěstuje od roku 1920. Stejně jako ten z Gorreany, má i tento certifikaci organický. Azorské čaje obsahují hodně minerálů a vitamínů a vysoké množství flavonoidů. Popíjením čaje tak uděláte hodně pro svoji pohodu, a tady to platí doslova. I tady můžete čaj ochutnat a v obchodě si nějaký koupit. K dostání jsou: Azores home blend z první sezónní sklizně a pak Orange Pekoe, Pekoe a Broken leave.

Při prohlídce provozu jsme vyslechli přednášku a vysvětlení jak se čaj zpracovává a dozvěděli jsme se, že všechny stroje jsou vlastně muzejními kousky, protože jsou v provozu od samého začátku. Jedinou výjimkou je stroj, který (ač ze stejného období) byl dovezen jako použitý z Indie. I odsud jsme si čaj přivezli, a nelitujeme.

Pobyt na ostrově na nás měl celkově blahý účinek. Vůbec se nám odtamtud nechtělo. Další cesta tímhle směrem je v plánu.

Při popíjení zeleného čaje z ostrova São Miguel, mi šlo psaní pěkně od ruky 🙂

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?