Bylinky a soběstačnost

autor: | Srp 5, 2021 | beReady4, Blog, Evropa, podcast, Zůstali jsme doma

Podcast o bylinkách a soběstačnosti

…aneb co jsme nevěděli a už víme.

Nic proti Praze. Když bydlíte na jejím úplném okraji, tedy přesněji ještě kousek za ním. Do přírody je to skok. Na dosah ruky pole, meze a louky. A ty louky a meze jsou porostlé vším možným. No právě! Vším možným.

Jakou to má souvislost s bylinkami? Tu nejpřímější, která vás napadne. Můžete si je jít nasbírat a uchovat, a kurýrovat se jimi místo prášků z lékárny. Abychom věděli jak na to, jeli jsme za zakladatelkou bylinkové školy „Zelená louka“ Radkou Svatošovou, a povídali jsme si s ní hlavně o bylinkách.

Podcast – O bylinkách a o tom, co nám příroda nabízí

Sedět venku na zahradě a poslouchat kosí zpívání, šustění stromů a kvokání slípek, nasávat vůni květů a pít domácí limonádu – to byla atmosféra! A v tomhle příjemném harmonickém prostředí jsme se ptali a ptali. Ale než jsme se pustili do otázek, paní Radka nás po zahradě provedla a ukázala nám, co jim kde roste a kvete. Rostliny, byliny, léčivky – říkejte tomu, jak chcete. Zastavovali jsme se a poslouchali, na co která, namátkou vybraná rostlinka je. Bylo to jako exkurze do zelené lékárny a částečně i spíže.  Že je mnoha rostlin jedlých pro nás nebylo žádným překvapením, a tak jsme bez váhání i něco ochutnali.

Poslechněte si povídání

Na začátku jsme si povídali hlavně o tom, jaké bylinky kolem nás jsou. Které z nich si můžeme pěstovat doma na zahradě nebo třeba i na balkóně. Jaké bylinky, a které části z nich sbírat, o absolutních základech bylinkářství a o tom, kde a jak se toto naučit. A hlavně proč je to důležité pro naši soběstačnost a odolnost (1. část má 30 min.)

A potom hlavně o tom kdy bylinky sbírat, a jak je správně uchovávat. Které byliny je dobré naučit se rozeznávat a vědět, k čemu jsou dobré a co léčí. Dozvíte se, co by nemělo chybět ve vaší přírodní lékárničce, a na jaké bylinky si jako začátečník dát pozor. A to důležité nakonec – vitamínová soběstačnost (2. část 28 min.)

Už teď se můžete těšit na další díly, proto nás sledujte na vaší oblíbené platformě, ať vám neuniknou nové příspěvky. Nový podcast s Amarem Ibrahimem o přežití, a v příštích týdnech uslyšíte povídání s lékařem celostní medicíny Mudr. Tomášem Lebenhartem.

ZÍSKEJTE E-BOOK

“7 základních bodů jak se připravit na cesty”

ZDARMA

Naše povídání jsme zaznamenali, rozdělili na dvě části, a můžete si ho poslechnout na https://podcast42.cz/

Těšíme se na vaše komentáře 🙂

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?