Přežití a soběstačnost

autor: | Srp 15, 2021 | beReady4, Blog, Evropa, podcast, Zůstali jsme doma

Podcast o přežití a soběstačnosti

 

Dívám se kolem sebe a vidím, že je to ok. Vlastně chci říct, že je pěkně teplo, slunce hřeje, a já můžu jít, kam se mi zlíbí. Sem tam sprchne, a to je taky dobře. Příroda vodu potřebuje, a když v této souvislosti slyším o suchu, zdá se, že té vody letos spadlo docela dost. V bytě funguje elektřina a tím pádem vše ostatní, pošta nám chodí (tedy dopisy ne, kdo by dneska posílal dopisy), a kolem domu je, až na malé výjimky vcelku pořádek.

Proč se tedy zabýváme tématem přežití? Česká republika je v globálu vzato bezpečná země. Jasně, kriminalita existuje i tady, ale ve srovnání s jinými zeměmi ať už na východ nebo na západ, je to tu bezpečné.

Podcast – O přežití a o tom, umět se o sebe postarat v době dostatku, ale i v době krize

Příroda na jihozápadě Čech je milá až krásná. Vyjet za rozhovorem pro další díl podcastu splnilo hned několik cílů. Odpočinout si po dnech plné práce, ale hlavně setkat se s Amarem Ibrahimem, majitelem firmy OUTDOOR SURVIVAL, která pořádá kurzy přežití pro firmy, jednotlivce a dokonce i pro děti. Amar je specialistou na přežití, a svoje zkušenosti předává dál už dvacet let.

Poradit si v krizových situacích, vědět že se obejdu bez telefonu a všech aplikací, budu si umět obstarat jídlo a pití, zvládnu rozdělat oheň a přichystat si místo na spaní. To je jen malý výčet toho, s čím se ti, kteří se rozhodnou něco pro svou připravenost udělat, v kurzu setkají.

Jaká reálná rizika nám hrozí? Je jich několik, a být na ně připravený se může hodit. Umět si poradit nejen v přírodě, ale i ve městě. Vědět, že se na sebe můžu spolehnout. Zeptali jste se někdy sami sebe, jak by vypadal váš život, kdyby z kohoutku najednou přestala téct voda?

EDC – ilustrační foto: cajovnauholuba.cz

ilustrační foto Cajovnauholuba.cz

ilustrační foto: cajovnauholuba.cz

Poslechněte si povídání

Povídali jsme si o tom, jaká reálná rizika nám hrozí., a proč je dobré být na ně připravený. Pak také o tom, jak se připravit na možné krizové situace, a jestli se dá při přípravě potravinových zásob ještě použít technika našich babiček. Jak si poradit nejen v přírodě, ale i ve městě. Co je dobré se naučit, co dělat nebo naopak, co nedělat když se situace kolem nás začne dramaticky měnit. Na co se zaměřit při budování odolnosti. Kde si osahám a vyzkouším, co umím a co zvládnu, a další témata. (1. díl 45 minut)

Povídání jsme rozdělili do dvou částí. Ta druhá zahrnuje, mimo cest do zahraničí a pravidel, jak se tam chovat, praktické rady jak žít, abych se o sebe uměl postarat v době dostatku, ale i v době krize. Co si pořídit abych zvládnul potíže, abych měl jídlo, vodu a vybavení, a jak to udělat, abych se u toho nezruinoval? Co je nejdůležitější, a bez čeho se neobejdeme? Co by mělo být v EDC/KPZ a víte, co si brát sebou kdyby bylo nutné opustit bezpečí svého domova? (2. díl, 48 minut)

V dalších dílech uslyšíte povídání s dětskou psycholožkou PhDr. Andreou Štětkovou.

ZÍSKEJTE E-BOOK

“7 základních bodů jak se připravit na cesty”

ZDARMA

Naše povídání jsme zaznamenali, a poslechnout si ho můžete tady https://podcast42.cz/ nebo tady https://youtu.be/uNbHR46JHIE

Těšíme se na vaše komentáře 🙂

Tady můžete zanechat své komentáře:

Nevyhovuje email? Co takhle messenger?