Obchůdek

virtuální čajovny

“U Emila Holuba”

Co najdete v kategoriích?

Šetrně

Šetrné cesty, šetrně k přírodě, šetrně k životu a životnímu prostředí

Zde naleznete produkty, u kterých jsme se inspirovali myšlenkou „beze stopy“. Reálně, v absolutním pojetí to samozřejmě možné není, ale můžeme po sobě zanechat alespoň co nejméně negativních stop. Víme, dnešní svět je dost o tom, co po sobě zanecháme. Čím dál více si ale myslíme, že opravdu hodně záleží na tom, co po sobě nezanecháme. Hromady plastů, vykácené lesy, mrtvá moře…

Ano, i tyto produkty musel někdo vyrobit, ale jsou koncipovány tak, aby byly opakovatelně použitelné, a co nejšetrnější. Při výrobě, použití i při likvidaci.

Chystám se do, deníky z cest - cestopisy

To podstatné pro cesty, denníky a lodní denníky. Ty naše i dalších cestovatelů.

Pokud nejedete někam s cestovkou, která vám vše naservíruje na stříbrném podnose až pod nos a nebo nejste “dobrodruzi” hrubého zrna, kteří vyrazí s pasem peněženkou a jedním párem ponožek s heslem “ono to nějak dopadne” pak se na každou cestu více nebo méně připravujete. V této sekci najdete takové cestovatelské minimanuály. Věci, které byste jinak hledali hodiny a hodiny na jsou na jednom místě. Pěkně přehledně. A protože jsme si vědomi že nic nestárne tak rychle jako informace vše jsme pečlivě ozdrojovali abysle nenuseli složitě dohledávat.

Najdete zde také postřehy z cest a zápisky.

E-booky

Toto je obecná kategorie. Najdete zde elektronické publikace. Naše, i jiných autorů.

Podkategoriemi jsou například “Chystám se do” nebo “D

Naše produkty fyzické

Produkty z naší dílny na které si můžete opravdu šáhout. Přijdou vám pěkně domů a pokaždé, když je použijete tak vám přinesou radost 😉 Nebo alespoň přispějí k tomu, abyste jí měli.

Testovali jsme

Do této kategorie zahrnujeme produkty, ktetré najdete i v jiných kategoriích a které jsme otestovali na lidech. Ano, hrdě se k tomu hlásíme. Pokusnými králíky jsme totiž my sami a sem dáváme jen to, s čím jsme byli opravdu spokojeni.